Velká GIWEAVAY >> ZDE

Březen 2015

Banana's recepies

31. března 2015 v 15:40 | *Des |  Tipy/Triky
Někde jsem slyšela/četla (už nevím :D), že banány patří mezi nejvíce konzumavané ovoce v Česku. Co je na tom pravdy sice nevím, ale tak či onak není na škodu si ukázat pár "banánových receptů", které nejsou vůbec náročné na přípravu a zaberou vám téměř nulový čas...:)

1) Banánová zmrzlina


Musíte uznat, že kdybych tento obrázek nechala bez povšimnutí, určitě by jste mi to vyčítali :D Cítím se být povina vám sem dát takhle jednoduchý a vynikající recept! Už se mi zbíhají sliny...

2) Bánán + ovesné vločky


Pokaždé, když nevím, co si udělat k snídani, napadnou mě tyhle "banánové placičky". Budeme potřebovat pouze banány a ovesné vločky,které najdeme doma ve špajzu po většinu času, poté obě ingredience smícháme dohromady a dáme péct do trouby na 10 - 15 min na 180 stupňů :) A Voilá...!

3) Banánové palačinky


Dá se říct, že se jedná o obdobu druhého receptu. Zde ale místo oves. vloček přidáváme vejce a směs smažíme na pánvi. Pro mě osobně je snazší variantou pečení v troubě (přeci jenom to člověk nemusí tak hlídat), ale je jenom na vás, kterou z možností si zvolíte :)

_Všechny obrázky jsou pouze ilustrační, pochází z We heart it._

Nezapomeňte likenout facebookovou stránku Mare dk fragole, aby jste zůstali v obraze a dozvěděli se toho o blogu více :)

Chutnají vám banány? A konzumujete jich hodně? :)
Máte některý z receptů ozkoušený...? :)

Ať se vám hezky vaří a mějte se krásně,
*Des

Types of sunglasses

29. března 2015 v 15:45 | *Des |  Fashion
Jelikož se nám léto kvapem blíží a je právě ten pravý čas na to začít formovat naše figury na pláž, měli bychom myslet i na letní kousky v našem šatníku, v dnešním člańku se tedy zaměříme na sluneční brýle...

Existuje jich hrozně moc typů, a proto může být někdy obtížné si vybrat ten, který nám sedí nejlépe... Největší roli při vybírání brýlí hraje samozřejmě tvar obličeje, nečekaně :D Měli bychom se mu přizpůsobit!

Kulatý obličej

Jasnou volbou jsou v tomto případě ostré úhly, protože chceme obličej opticky prodloužit! Na obrázku si můžeme vzít inspiraci z modelů jako "Wayfarer" či "Caravan". Ale ať nás ani nenapadne zkoušet si ty okrouhlé!! To by byla šílená chyba, obličej by potom vypadal jako obří meloun a to nikdo nechce...

Čtvercový/obdélníkový obličej

Správnou volbu bych definovala jako "ani né moc kulaté, ani né moc hranaté". Říkáte, že tu žvatlám blbosti a žádný takový model neexistuje? Opak je pravdou! Jenom se koukněme nahoru, brýle s názvem "Aviator" jsou přesně pro nás, jelikož ani moc nerozšiřují, ani moc neprotahují obličej.

Oválný obličej

Opět platí pravidlo ŽÁDNÉ OKROUHLÉ! Nebo budete mít stejný problém jako lidé s kulatým obličejem, přeci jenom je ten náš také zaoblený. Na druhou stranu trošku zakulacenější okraje nám nějak moc neuškodí. Doporučovala bych model "649" a pokud máme malý obličej, výbornou volbou budou i "clubmaster". :)

Srdcový obličej

Nebojme se brýle trošku zakulatit :) Určitě nám to v nich bude slušet, dávejme si ale pozor na velikost!! V moc velkých kolečkách by jsme se mohli utopit a vypadat jako "pandí mláďátko na výletě"! "Teashades" jsou přesně pro nás :)

Protáhlý/podlouhlý obličej

Jako k jedinému z uvedených nám kruhový tvar brýlí vyloženě sedí! Není lepší způsob jak opticky zkrátit obličej, než ho vhodně zakulatit. "Teashades" nám k tomu skvěle poslouží :) Navíc, jsme ten správný typ na nošení legendárních "lenonek" a to je teda pocta..!

Nezapomeňte likenout facebookovou stránku Mare di fragole,budete tak mít větší přehled o tom, co se chystá a možná i nějaké obrázky navíc :)

Jaký typ brýlí máte doma? A hodí se k vašemu typu obličeje?

Dobře vyberte a mějte se krásně,
*Des

What about; Bubble tea?

27. března 2015 v 14:30 | *Des |  Ostatní články
Ty jo, to už je dlouho od posledního článku: What about: ......, nemyslíte? Moc se za to omlouvám a doufám, že mi to odpustíte, když tento zvyk znovu zavedu :)
Dnešním tématem k diskuzi bude Bubble tea...

What about: Bubble tea?


V posledním roce se tento "fenomén" v České republice poměrně rozšíšil, tudíž většina z vás jistě tuší, o čem je tu řeč. Rozkvět bubble tea zajistila především firma Bubbleology, jejíž pobočky najdeme po celé republice.

Jedná se vlastně o čaj (černý, zelený...), který si můžete obohatit o tapiokové perly, praskající kuličky či ovocné želé a to hned v několika příchutích :) Mě osobně velice chutná (jak jste již z obrázků nahoře zřejmě poznali :D)- Přijde mi zábava, když můžete pít i jíst zároveň, i když to zní docela zvláštně :D
Chtěla bych tedy znát váš názor :) Chutná vám bubble tea a proč? Pijete ten od Bubbleology, nebo nějaký jiný? :)

Dejte mi vědět a mějte se krásně,
*Des

20 Beauty Questions TAG

25. března 2015 v 15:30 | *Des
Jsou tomu asi dva dny, kdy jsem narazila na jeden krásný blog, jehož autorkou je moc milá Simča. :)
No a tam jsem také objevila tento tag. Okamžitě mě nadchnul - Snad už jen proto, že autorka tak skvěle odpovídala... Vše přesně vystihla (jak jen už se tak subjektivní věci vystihnout dají).

Přiznávám, že prošel menší úpravou. - Zredukovala jsem ho z 30 na 20 otázek, jelikož mi to přijde dostačující, snad se nebudete zlobit :)
Doufám, že máme alespoň trochu podobné názory a pokud jste tag ještě nedělali, určitě to zkuste - Berte to jako zatagování ode mně...

20 Beauty Questions


1. Vzpomínáš si na svůj první kosmetický produkt?
Abych byla upřímná - moc ne. Ale jsem si jistá, že to budou nějaké stíny od essence, se kterými jsem si ráda hrála, když jsem byla malá. Vždy jsem se malovala "jako princezna". :)

2. Popiš perfektní řasenku. Už jsi takovou našla?.
Perfektní řasenkou je pro mě ta, která řasy neslepuje, ale zároveň je dokáže krásně prodloužit. Samozřejmě by neměla působit těžce a nepřirozeně.
Bohužel jsem takovou ještě nenašla... Momentálně používám "Vampire" od Dermacolu - vytváří krásný efekt, ale po jejím nanesení se musí řádně pročesat, jinak je to hotová pohroma.

3. Jaké krytí preferuješ u make-upu?
Jelikož mám "problematičtější" pleť, čas od času prostě potřebuji zakrýt nějaký ten pupínek, takže preferuji střední až velkou schopnost krytí. Faktem ale zůstává, že takové make-upy často působí jako maska, a tak je opravdu těžké nějaký takový najít...

4. Jakou kosmetickou značku si chtěla vždycky vyzkoušet, ale stále jsi se k tomu nedostala.
Určitě the Balm, jejich obaly mě naprosto dostávají! Navíc jsem slyšela, že i kvalita se produktům nezapře. Mám však hned několik takových značek, to bychom tu byli do rána :)

5. Oblíbená značka z drogerie?
Poslední dobou jsem si poměrně oblíbila Astor, Dermacol a Alverde...

6. Nosíš umělé řasy?
Nenosím, neumím s nimi pracovat. Raději si udělám linky a řasy namaluji normální řasenkou, kolikrát to vypadá podobně.

7. Existuje druh kosmetiky, bez které nevyjdeš ven?
To bude již zmiňovaný make-up. Klidně půjdu bez řasenky, bez obočí.. Zkrátka bez všeho, jen když budu mít nanesený make-up.

REZISTENCE

23. března 2015 v 15:59 | *Des |  Diary
Kdopak zná úspěšnou sérii knih (Divergence, Rezistence, Alience) od Veroniky Rothové? Já osobně jsem ji již celou přečetla, a proto jsem se tento víkend vydala s kamarádkami na malý "průzkum" filmového zpracování, které je možné od čtvrtka (19.3.) shlédnout v českých kinech.

Příběh

I sami autoři si jistě všimli, že dějová linie prvního dílu, Divergence, mohla přijít některým divákům (, kteří například nečetli knižní verzi) poměrně zmatená či nesrozumitelná. Stalo se to především důsledkem vynechání některých (klíčových) událostí. Chápu, že film nikdy nemůže přesně opisovat knihu, ale měl by být alespoň řádně pochopitelný.

Tento problém byl nyní zcela vyřešen, autoři si totiž příběh z velké části změnili podle sebe. - I když teď možná přeháním. Nějak výrazně změněný byl pouze konec, ale i to mě zklamalo :(

Na druhou stranu, pokud patříte k těm, co knižní verzi nečetli, určitě budete spokojeni :) Sama o sobě není Rezistence vůbec špatná :) Rozhodně se můžete těšit na napínavé části, akční scény či romantické chvilky...

Kvalita, Grafika

Chtěla bych pouze podotknout, že po grafické stránce na mě film působil výborně. Přišel mi hezky propracovaný a dotažený do detailů, což je opravdu důležité, když v něm najdeme hned několik scén, ve kterých je počítačové grafiky zapotřebí.

Herecké výkony

...byly špičkové. Shailene, jak už to tak bývá, předvedla skvělou show a samozřejmě ani všichni ostatní na tom nebyli o nic hůř. Vše bylo skvěle provedené :)

Snad jsem se jen nedokázala odporostit od příbuzenského vztahu postav Ansela a Shailene... Je divné sledovat je jako sourozence, zatímco ve HVĚZDY NÁM NEPŘÁLI byl jejich vztah založený na úplně jiném konceptu. Já vím, já vím... Jsou to jenom herci, ale i tak, no posuďte sami :D

Prostředí, kostýmy

Toto je velmi subjektivní poznatek, ale mě opravdu nadchli. Hodně se totiž blíži představě, kterou jsem si v hlavě utvořila už při čtení. Sídla a oblečení frakcí do sebe skvěle zapadají - navzájem se doplňují :)

Shrnutí

Kdybych pominula nějaké ty nesrovnalosti v ději, musím přiznat, že se film opravdu povedl a mohla bych ho s nejčistčím svědomím doporučit. Pokud máte rádi drama, romantiku i akčnost v jednom (a nevadi vám, že si hl.hrdinka ostřihala vlasy), určitě stojí za to se na něj podívat.:)


Mějte se krásně,
*Des

Haul - Amber bižuterie

21. března 2015 v 13:26 | *Des |  Fashion
V dnešním článku bych vám ráda ukázala pár doplňků, které jsem si nedávno objednala z internetových stránek obchodu Amber. Není toho moc, jelikož jsem obchod chtěla pouze vyzkoušet :)
Také bych předem chtěla upozornit, že tento článek není nějak sponzorovaný...

Začnu mým nejoblíbenějším kouskem. Je to krásný, poněkud extravagantní náhrdelník. Velice mě překvapila jeho délka, jelikož se dá prodlužovat i zkracovat o hrozný kus. Navíc nepůsobí vůbec špatně, na dálku by nikdo nepoznal, že jde o levnou bižuterii. Našla jsem pro něj uplatnění v každém outfitu (z uplnynulých pár dní). Je až neskutečné, jak se dá náhrdelníkem ozvláštnit třeba jen jednobarevné tílko.

Cena: zhruba 100 Kč,-

V jednoduchosti je krása - Ne nadarmo se toto přísloví často používá. Dokonce se dá skvěle aplikovat i na druhý koupený přívěsek. - Je úplně prostý, avšak krásně doplňuje jakýkoli outfit :) Může to být skvělé východisko, když vám dojdou všechny nápady.

Cena: zhruba 25 Kč,-