Velká GIWEAVAY >> ZDE

Ta správná slova

1. února 2014 v 9:22 | *Des |  Ostatní články
Citáty jsou zvláštní věc.Každý má asi tak milion významů a můžeme si z něj odnést tak milion ponaučení.Záleží už jen na jednotlivých čtenářích,co si z citátu odnesou a jak s tím naloží. Nad opravdu dobrým citátem se dle mého člověk musí chvilku pozastavit,vychutnat si ho,popřemýšlet o něm a pak teprve vyvodit závěr.
Jednou ze základních věcí je však nutnost si uvědomit,že neexistují ty ,,špatné",jenom ty ,,nepochopené" . Ano,můžete o citátu říct,že se vám nelíbí,ale nikdy by jste neměli pronést slova stylu: ,,To je hnusný citát!", nebo: ,,Tak tenhle se fakt nepovedl!" ,protože půjde třeba někdo jiný,kterému se zalíbí a o tom to přesně je!Na planetě žije spousta lidí,kdyby se autor chtěl zavděčit všem,asi by se mu to stejně nepovedlo.Akorát by z toho vznikla pěkná ,,hovadina".Proto buďte k autorům schovívavější,ale určitě se nebojte projevit svůj názor! Ostatně to by jste měli,citát je velice subjektivně zabarvená věc a přesně o těch pocitech a názorech by měl být.:)
Ale věřím,že každý z nás ví,jak citát správně zhodnotit a z těch pro vás pěkných si vzít i nějaké to moudro.;)

Několik z mých oblíbených citátů:

,,Cesta je jasná a jasný je cíl.Není nutno vrhnout se v propast,abychom dosáhli ráje?"

-Tento citát bych ráda okomentovala,jelikož není jen tak ledajaký,pochází z knihy Krysař od autora Viktora Dyka. Zalíbil se mi kvůli výstižnosti celé knihy. Autor vylíčil pocity postav i celý smysl knihy v tak málo slovech.Citát jsem musela zmínit i když vím,že ten kdo nečetl knihu nejspíš neví o co jde a za to se velice omlouvám.Prostě mě naprosto očaroval.

(Volný překlad:Lidé,kteří rádi jedí,jsou vžy ti nejlepší lidé.)
-Toto je spíš pro pobavení než zamyšlení..:D

(Volný překlad:Vždycky,vždycky,vždycky věř sám v sebe,protože když nebudeš,tak kdo?)
-Jeden z (podle mého názoru) pravdivějších.
(Volný překlad: Když jsem tě spatřila,zamilovala jsem se a ty jsi se smál,protože jsi to věděl.)
-Citát od nám jistě známého autora Williama Shakespeara.Toto je velice subjektivní záležitost,takže vám k tomu snad ani nebudu nic víc dodávat.
(Volný překlad: Možná,že naše oči potřebují jednou za chvíli umýt slzami,aby jsme mohli vidět život opět s čistým výhledem.)
-Trošku delší,ale moc krásný citát od Alexe Tana.

...Opět mi dejte vědět,co říkáte na citáty a nebo rovnou napište svůj oblíbený citát.Budu se moc těšit.Mějte se krásně.
*Des
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama